Podatki podatki i baby shower.

niedziela, marca 13, 2016

Temat znowu na czasie, bo rozliczenie podatków w Stanach trzeba zrobić do 15 kwietnia. W tym roku termin zmienia się o kilka dni, będzie to 18 kwietnia w związku z celebrowaniem Dnia Emancypacji w D.C. w piątek 15go. W Massachusetts oraz Main termin to 19, ponieważ w poniedziałek przypada Patriots Day.


Czy płacić czy nie...tego naprawdę nie wiem. Podobno ktoś znalazł jakiś dokument o tym, że aupair nie muszą płacić. Wiecie coś o tym? 
Ja muszę zapłacić za cały rok czyli ponad 600$. Już się nie mogę doczekać.... 
Oto tabelka z AuPairCare na ten rok. 


Oprócz tego byliśmy wczoraj na moim pierwszym w życiu baby shower. Nie był typowo typowy, bo był bardzo duży (prawie 100 osób! :o!). Ja sobie wyobrażałam, że to powinno być w domu, albo w jakimś małym przytulnym miejscu spotkanie dla psiapsiółek. :D A tu sala dla całej rodziny z dwóch stron plus znajomi. Tylu ludzi co na wesele.
Były jakiś gry, zgadywanki ile to produkty dla dzieci kosztują, jakie prezenty dziecko dostanie.
Ale najgorsze, że te wszystkie prezenty trzeba było rozpakować przed wszystkimi. Więc chyba jednak wersja dla przyjaciółek bardziej by wypaliła dla tych, którzy niekoniecznie czują się komfortowo przed dużą ilością ludzi.
My postanowiliśmy zrobić prezent trochę bardziej ręcznie robiony. No dobra, ja postanowiłam.
I myślę, że był to dobry pomysł, bo ilość śpioszków, które ludzie kupili (mimo listy prezentów na której ludzie zaznaczali co już kupli) była przerażająca. Gdyby Emma codziennie była przebierana 3 razy to i tak wyrośnie z tych śpioszków zanim użyje każdy!
Także jakbyście kiedyś szli na baby shower - nie kupujcie ubranek - lepiej kupcie pieluchy :D !Oto mój prezent:
zrobiłam go z drewnianych literek.
Jeszcze ciekawa według mnie rzecz, ponieważ niedawno były przedwybory prezydenckie, moja host mama mówiła mi jak to tutaj jest na głosowaniu. Nie miałam pojęcia o tym, że tutaj ludzie są zarejestrowani i jak idą na wybory to dostają kartę tylko z preferowaną przez nich partią. Oprócz republikanów i demokratów można także wybrać "independent" (niezależny) i wtedy dostaje się kartę ze wszystkimi kandydatami. Co według mnie było ciekawe to to, że na karcie na górze znajduje się pasek w kolorze partii, na którą się głosuje.
No, to taka ciekawostka!

Miłej niedzieli kochani!!

P.Mogą Cię również zainteresować:

2 komentarzy

 1. Chłopcy rosną jak na drożdzach, czym Ty ich karmisz? :D Już nie mogę się doczekać jak postawię nogę na amerykańskiej ziemi! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz już kiedy będziesz? :)
   To prawda, na co dzień tego tak nie widać ale rosną szalenie szybko! :)

   Usuń

Szukaj na tym blogu

Subscribe